Cloudflare ochrana na klik v Zákaznickém Centru

Věděli jste, že pouhý jeden klik vás dělí od webu, skrze který neproklouzne s trochou nadsázky ani smítko? 

Existuje služba, která nastaví vašemu webu neprůstřelný štít a navíc ho ještě nakopne a optimalizuje, ale umí toho mnohem víc. Řeč je o Cloudflare. Je zdarma a nabízí dost benefitů, které jako majitelé webu jistě oceníte. U nás Cloudflaru fandíme a ochranu od Cloudflaru máme implementovanou přímo v Zákaznickém Centru.

Co je Cloudflare a jak funguje

Cloudflare je globální poskytovatel služeb v oblasti CDN (Cloud Delivery Network). Funguje na principu reverzní proxy sítě. To znamená, že provozuje rozsáhlou globální síť serverů rozmístěných po celém světě. Když pak uživatel požádá o načtení svého webu, Cloudflare automaticky směřuje veškerý traffic přes své servery. 

A to přináší spoustu výhod:

  • Rychlost načítání webu – geograficky blízce rozmístěné servery zaručují krátkou reakční dobu (obsah se uživateli načítá z nejbližších serverů), proto se web načítá mnohem rychleji.
  • Bezpečnost – Cloudflare nabízí pokročilou ochranu, která pomáhá odrážet DDoS útoky různých velikostí i složitosti. Zároveň nabízí firewall pro webové aplikace, bezpečné DNS služby a další bezpečnostní opatření, kterými chrání web před hackery a škodlivým softwarem.
  • Optimalizaci – Cloudflare umí komprimovat soubory, tedy zmenšovat jejich velikost, tím i velikost přenášených dat a zrychlovat načítání stránek.
  • Cacheování – umožňuje ukládání kopie webových stránek na svých serverech a následné rychlé doručování obsahu. Například v případě, že dojde k výpadku serveru.
  • a několik dalších užitečných funkcí, o kterých jsme se rozepsali v našem podrobnějším článku z blogu.

Cloudflare je postavený na inteligentní, bezpečné a vysokorychlostní globální síti. Cíl je prostý a jednoduchý – propojit a chránit miliony zákazníků po celém světě, a to se jim daří na jedničku. Ukážeme si, jak jednoduše se mezi ně můžete přidat i vy.

Jak funguje Cloudflare ochrana ve Váš Hosting

Našim klientům nabízíme určitou “ochutnávku” Cloudflaru. Do Zákaznického Centra jsme přidali “Cloudflare ochranu na klik”. Malý krok pro vás, ale obrovský pro váš web. Funguje jednoduše. Pouhým kliknutím přesměrujete DNS záznamy na servery Cloudflaru. Vše se děje na pozadí, vy o ničem nevíte a čerpáte výhod rychlosti a ochrany, kterou Cloudflare nabízí.

Připomínáme, že pokud chcete využít Cloudflare naplno, se vším, co nabízí, mrkněte na jejich free plán. Případně do našeho podrobnějšího článku z blogu, kde popisujeme, všechny Cloudflare produkty.

Jak zapnout Cloudflare v Zákaznickém Centru

Prvně je nutné jít do přehledu domény, u které chceme Cloudflare zapnout.

Následně přepněte do sekce DNS v levém menu.

Cloudflare ochranu zapnete jediným kliknutím ve správě DNS záznamů.

Nyní stačí chvíli počkat než se DNS propíší. A je to, Cloudflare máte na doméně aktivovaný, gratulujeme!

Možné problémy při nastavení

Může se stát, že během nastavování Cloudflare narazíte na některý z problémů v tomto případě se můžete podívat zde nebo na Cloudflare fórum pro řešení

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Chyba „ERR_TOO_MANY_REDIRECTS“ znamená, že váš prohlížeč je uvězněn v nekonečné smyčce přesměrování mezi HTTP a HTTPS. Ta může vzniknout nesprávným nastavením SSL/TLS v Cloudflare nebo na vašem původním serveru.

Pro vyřešení problému:

  • zkontrolujte a upravte šifrovací režim v Cloudflare na „Full“ nebo vyšší a odstraňte redundantní přesměrování HTTPS na původním serveru.
  • Ujistěte se také, že „Always Use HTTPS“ a HSTS v Cloudflare nejsou v konfliktu s nastavením na vašem serveru.

Detailnější informace o problému najdete na developers.cloudflare.com.

Detailnější nastavení Cloudflare

Pokud chcete detailněji konfigurovat Cloudflare je zapotřebí to udělat přes změnu DNS a následnou úpravou na účtu v administraci Cloudflare. „Ochrana Cloudflare na klik“ poskytuje pouze základní Cloudflare nastavení.

Rychlost aktivace Cloudflare

Po aktivaci Cloudflare v naší administraci je zapotřebí počítat s tím, že nastavení může trvat až 24 hodin vzhledem k synchronizaci DNS záznamů přes API.

Pomohl vám tento článek?

Podobné články